Najczęściej zadawane pytanie i odpowiedzi - FAQs

Zadaj pytanie i poznaj odpowiedź

Wyszukaj
Spółka ARTPETRA jest wykonawcą i podwykonawcą wielu pomników i tablic pamiątkowych umiejscowionych w Warszawie i innych miejscowościach. W przypadku pomników i obelisków przeważnie zajmowaliśmy się strona graficzną. W wielu realizacjach nasza firma była tak projektodawcą jak i wykonawcą napisów i obrazów tam umieszczonych.
Jeżeli naturalna powierzchnia kamienia, a taka jest po wykuciu powierzchnia litery, zostanie zawilgocona to nabiera barwy powierzchni polerowanej, po wyschnięciu jest widoczna znowu
Głębokość litery kutej zależy od szerokości elementu litery. Czym szerszy element tym można głębiej go wykuć. Szerokość elementów litery zależy od wielkości litery, ma to związek z proporcją znaku.
Cytując klasyka „wszystko można ukraść”. W przypadku płatków złota położonego na powierzchni liter można je oczywiście zdrapać ale po pierwsze jest to warstwa złota mikronowa i po zdrapaniu powstaje pył praktycznie nie do odzyskania, a po drugie aby zyskać gram złota trzeba by zdrapać złoto z kilku tysięcy liter.
No nie do końca. Oczywiście można przykleić „na styk” np. „kropelką”, ale ile to wytrzyma ? nie wiem. Litera metalowa ma z tyłu dwa bolce, które należy wkleić w kamień po odwierceniu dwóch otworów w płaszczyźnie. I to jest prawidłowe mocowanie i dlatego nieco droższe od wykonania litery kutej.
Każdy kamień naturalny jest produktem naturalnym (jak nazwa wskazuje) czyli powstał parę milionów lat wcześniej niż chińskie fabryki trampek i na pewno nie jest tam produkowany. Chińskie fabryki obróbki kamienia czyli tam gdzie się tnie i poleruje wydobyty kamień, są wyposażone w najnowocześniejsze włoskie linie produkcyjne. Jest to produkt który jest stosowany masowo na całym świecie z racji pełnej kolorystyki i jeszcze w miarę niskiej ceny, aczkolwiek to zaczyna się pomału zmieniać. A co do chińskiej jakości? A gdzie był wyprodukowany Pański smartfon ?
Oczywiście. Każda budowla musi mieć fundamenty. W przypadku grobu ziemnego, jeżeli klient nie chce go przekształcać w grób murowany, czyli wymurować katakumb, kamieniarz albo muruje niewielki fundament, albo kładzie gotowy z elementów lastrykowych. Wybór metody zależy z reguły od rodzaju gruntu na którym ma być posadowiony pomnik.
Spółka ARTPETRA oferuje usługi ploterem grawerującym. Jest to urządzenie wykonujące grafikę w twardych materiałach jak szkło i kamień wg. powierzonego wzoru . Technologia grawerowania udarowego pozwala absolutnie wiernie odtworzyć pożądany wzór na wskazanym materiale.
Nie znaleziono porad w tej kategorii
Główną dziedzina działalności spółki ARTPETRA są usługi w zakresie kamieniarstwa nagrobkowego i liternictwa. Współpracujemy z firmami produkującymi pomniki nagrobne i pośredniczymy w ich sprzedaży. Tablice nagrobne do naszych pomników wykonujemy w przeważającej części sami.

Najlepszy jest materiał dobrej jakości

To jeden z działów grafiki użytkowej dotyczący projektowania liter oraz ich wykonywania. Nie jest błędem używanie tego terminu wymiennie z typografią. Liternictwem można określić zagadnienia dotyczące praktycznego zastosowania znaków pisarskich. Komentując zaprojektowane lub wydrukowane teksty możemy wypowiadać się o użytym w nich liternictwie. O ile jednak typografia zajmuje się budową znaków i układaniem z nich całych tekstów, to liternictwo dotyczy również pojedynczych napisów i tworzenia specjalnie dla tych napisów indywidualnych krojów liter, często o unikalnym wyglądzie.
Działając na polskim rynku kamieniarskim od ponad 35 lat nieustannie pomagamy naszym Klientom, służąc profesjonalną pomocą w kwestiach związanych z wystrojem nagrobka oraz rozwiązaniami technologicznymi . Jednym z oferowanych przez naszą firmę produktów, który cieszy się dużym zainteresowaniem, są litery nagrobne. Produkowane przez nas litery ze stali nierdzewnej (kwasoodpornej) dzięki materiałowi ,z którego są wykonane cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Ozdoby nagrobkowe wykonywane z brązu , czy mosiądzu coraz częściej padają łupem drobnych złodziei. Zniszczenia spowodowane taką kradzieżą wielokrotnie przekraczają wartość samych produktów. Warto wiedzieć, iż litery nagrobne, wykonane ze stali nierdzewnej mają znikomą wartość złomową i dlatego są mniej podatne na dewastację.

Ta strona używa plików cookie Więcej informacji